Obec Ruda podpořila Ukrajinu finančním darem

Zastupitelstvo Obce Ruda na veřejném zasedání  ve čtvrtek 24.2.2022 schválilo jako doplnění programu schválení finančního daru ve výši 50.000,- Kč Ukrajině přes účet Charity České republiky  na pomoc obyvatelům zasažených oblastí Ukrajiny napadaných vojsky Ruska.

Soucítíme s Ukrajinou a uvědomujeme si, že díky i jejich občanům se v naší obci opravila základní škola, postavila mateřská škola, postavili chodníky, autobusové zastávky, zázemí kolem kulturního domu apod. Nezapomínejme tedy, kdo nám pomohl a kdo je součástí našeho života! Buďme lidští!

A tato naše finanční podpora snad aspoň trochou pomůže Ukrajině a jejím mírumilovným obyvatelům.


I vy můžete pomoci Ukrajině pomoci veřejným sbírkám pořádaným ostatními organizacemi:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-jak-muzete-pomoci-lidem-na-ukrajine-penize-jdou-na-nositka-i-leky-190033


Podle dalšího vývoje situace pak bude naše obec dělat další kroky jako např. humanitární sbírky apod.


Děkovný dopis od Charity ČR za finanční dar:

Podekovani-Sbirka-pro-Ukrajinu.pdf